AIKATAULUT JA LAJIT

PAAVO NURMI GAMES 13.6.2017 KLO 18-22

(lajit alkavat klo 16:30) Muutokset ja lisäykset mahdollisia

AIKATAULUT
16.30 Miehet 400m aj. B-erä
16.45 Miehet 400m B-erä
17.00 Naiset 800m B-erä
17.05 Naiset keihäänheitto
17.10 Miehet 800m
17.25 Naiset 4 x 100m
17.30 Naiset seiväshyppy
17.35 Miehet 4 x 100m
17.50 Miehet 110m aj. ae.
18.10 _______________Kisojen avaus_______________
18.20 Naiset 100m aj. ae.
18.25 Miehet pituushyppy
18.40 M/N 60m Turun nopein kisa
18.50 M/N 100m ratakelaus
Naiset korkeushyppy
19.00 Naiset 100m ae.
Miehet moukariheitto
19.20 Miehet 100m ae.
19.40 Miehet 400m A-erä
19.50 Naiset 800m A-erä
19.55 Miehet seiväshyppy
20.00 M/N 200m ratakelaus
20.10 Naiset kolmiloikka
20.15 Naiset 3000m ej.
20.30 Naiset 100m lk.
20.40 Miehet 100m lk.
20.45 Miehet keihäänheitto
21.00 Miehet 400m aj. A-erä
21.15 Miehet 3000m
21.35 Miehet 110m aj. lk.
21.50 Naiset 100m aj. lk.

PN TURKU OY

omistajat_small omistajat_small omistajat_small omistajat_small

NURMEN PERILLISET

Chairman
Ilkka Kanerva

CEO
Jari Salonen
+358 50 062 7973
jari.salonen@paavonurmigames.fi

Communication & Marketing
Harri Halme
+358 40 754 5104
harri.halme@paavonurmigames.fi

Athlete Liaison
Arttu Salonen
+358 50 590 5519
arttu.salonen@paavonurmigames.fi

Head of Marketing and Events
Veera Sahlberg
+358 44 545 7210
veera.sahlberg@paavonurmigames.fi
iaaf_small iaaf_hammer_small turku-loves-sport

Paavo Nurmi Games

Paavo Nurmi Festival

PN TURKU OY

omistajat_small omistajat_small omistajat_small omistajat_small

NURMEN PERILLISET

Chairman
Ilkka Kanerva

CEO
Jari Salonen
+358 50 062 7973
jari.salonen@paavonurmigames.fi

Communication & Marketing
Harri Halme
+358 40 754 5104
harri.halme@paavonurmigames.fi

Athlete Liaison
Arttu Salonen
+358 50 590 5519
arttu.salonen@paavonurmigames.fi

Head of Events and Marketing
Veera Sahlberg
+358 44 545 7210
veera.sahlberg@paavonurmigames.fi

iaaf_small iaaf_hammer_small turku-loves-sport