AIKATAULUT JA LAJIT

PAAVO NURMI GAMES 5.6.2018

(Portit alueelle aukevat klo 15.30)

LAJIT    
17:10 M 400m aj. (C/B-erä)
17:25 N 400m aj. (B-erä)
17:30 N kiekonheitto
17:35 P11 60m lk.
17:40 T11 60m lk.
17:45 P13 60m lk.
17:50 T13 60m lk.
17:55 M/N 60m, Turun nopein kisa
18:05 M 1500m (B-erä)
18:15 N 800m (B+A-erä)
18:30   Kisojen avaus
18:35 N pituushyppy
18:40 Masters 100m lk.
18:45 M korkeushyppy
18:50 M 17 100m lk.
18:55 N 17 100m lk.
19:05 M 100m ae.
19:05 M moukarinheitto
19:17 N 100m ae.
19:35 M 110m aj. (B-erä)
19:47 N 100m aj. (B-erä)
20:00 M 100m lk.
20:05 N seiväshyppy
20:10 N 100m lk.
20:15 N kolmiloikka
20:20 N 3000m
20:35 M 400m aj. (A-erä)
20:45 N 400m aj. (A-erä)
20:50 M keihäänheitto
20:55 M 200m
21:05 N 200m
21:15 M 3000m ej.
21:30 M 1500m (A-erä)
21:40 M 110m aj. lk.
21:50 N 100m aj. lk.

PN TURKU OY

omistajat_small omistajat_small omistajat_small omistajat_small

YHTEYSTIEDOT

Chairman
Ilkka Kanerva

CEO
Jari Salonen
+358 50 062 7973
jari.salonen@paavonurmigames.fi

Meeting Vice director
Harri Halme
+358 40 754 5104
harri.halme@paavonurmigames.fi

Athlete Liaison
Arttu Salonen
+358 50 590 5519
arttu.salonen@paavonurmigames.fi

Head of Marketing and Events
Veera Sahlberg
+358 44 545 7210
veera.sahlberg@paavonurmigames.fi
iaaf_small iaaf_hammer_small turku-loves-sport

Paavo Nurmi Games

Paavo Nurmi Festival

PN TURKU OY

omistajat_small omistajat_small omistajat_small omistajat_small

YHTEYSTIEDOT

Chairman
Ilkka Kanerva

CEO
Jari Salonen
+358 50 062 7973
jari.salonen@paavonurmigames.fi

Meeting Vice director
Harri Halme
+358 40 754 5104
harri.halme@paavonurmigames.fi

Athlete Liaison
Arttu Salonen
+358 50 590 5519
arttu.salonen@paavonurmigames.fi

Head of Events and Marketing
Veera Sahlberg
+358 44 545 7210
veera.sahlberg@paavonurmigames.fi

iaaf_small iaaf_hammer_small turku-loves-sport