AIKATAULUT JA LAJIT

 

PAAVO NURMI GAMES TIISTAI 11.6.2019 klo 17-22

Alustava aikataulu. Muutokset mahdollisia.

Portit tapahtuma-alueelle aukeavat klo 15.30

17.00 Miehet 400m aj. B/A-erä
17.05 Miehet pituushyppy
Naiset moukarinheitto
17.15 Naiset 400m aj.
17.20 Miehet seiväshyppy
17.30 P11 60m lk.
17.35 T11 60m lk.
17.40 P13 60m lk.
17.45 T13 60m lk.
17.55 Miehet 60m Turun nopein kisa
18.00 Naiset 60m Turun nopein kisa
Naiset korkeushyppy
18.10 P15 100m lk.
18.15 T15 100m lk.
18.25 M17 100m lk.
18.30 N17 100m lk.
18.40 M/N 100m pyörätuolikelaus
18.45 Miehet kolmiloikka
18.50 Tervehdys
18.55 Miehet kiekonheitto
19.05 Miehet 100m ae.
19.20 Naiset kuulantyöntö
19.25 Naiset 100m ae.
19.35 Naiset seiväshyppy
19.45 Naiset 1500m B-erä
19.55 Miehet 800m B-erä
20.05 M/N 400m pyörätuolikelaus
20.15 Miehet 3000m ej.
20.30 Miehet 100m lk.
20.35 Naiset kolmiloikka
20.40 Naiset 100m lk.
20.45 Miehet keihäänheitto
20.55 Naiset 100m aj. ae.
21.15 Miehet 800m A-erä
21.25 Naiset 1500m A-erä
21.40 Miehet 110m aj.
21.50 Naiset 100m aj. lk.

PN TURKU OY

omistajat_small omistajat_small omistajat_small omistajat_small

YHTEYSTIEDOT

Chairman
Ilkka Kanerva

CEO
Jari Salonen
+358 50 062 7973
jari.salonen@paavonurmigames.fi

Meeting Vice director
Harri Halme
+358 40 754 5104
harri.halme@paavonurmigames.fi

Athlete Liaison
Arttu Salonen
+358 50 590 5519
arttu.salonen@paavonurmigames.fi

Head of Marketing and Events
Veera Sahlberg
+358 44 545 7210
veera.sahlberg@paavonurmigames.fi

iaaf_small iaaf_hammer_small turku-loves-sport

Paavo Nurmi Games

Paavo Nurmi Festival

PN TURKU OY

omistajat_small omistajat_small omistajat_small omistajat_small

YHTEYSTIEDOT

Chairman

Ilkka Kanerva

CEO
Jari Salonen
+358 50 062 7973
jari.salonen@paavonurmigames.fi

Meeting Vice director
Harri Halme
+358 40 754 5104
harri.halme@paavonurmigames.fi

Athlete Liaison
Arttu Salonen
+358 50 590 5519
arttu.salonen@paavonurmigames.fi

Head of Events and Marketing
Veera Sahlberg
+358 44 545 7210
veera.sahlberg@paavonurmigames.fi

iaaf_small iaaf_hammer_small turku-loves-sport